Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Spłonęła hala pod Warszawą

TVN Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

- Ogromny pożar pod Warszawą - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Ogień strawił halę produkcyjną styropianu w Wiktorowie. Na miejsce przyjechały 23 zastępy straży pożarnej. Dogaszanie potrwa jeszcze kilka godzin.

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze o godzinie 4.24.

- Zapaliła się hala o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Leśnej w Wiktorowie pod Warszawą. Hala należy do firmy produkującej folie bąbelkowe i opakowania styropianowe. W wyniku pożaru zawalił się jej dach - informował po godzinie 6.00 brygadier Wojciech Łoziński, oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji. - Trwa dogaszanie. Na miejscu jest 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 15 ochotniczej - dodał.

Duże straty

- Prawdopodobnie zapalił się gotowy już produkt: styropian - powiedział na antenie TVN24 brygadier Jacek Jodłowski, zastępca komendanta PSP Warszawa-Zachodnia.

Już wiadomo, że hala spłonęła doszczętnie. Strażacy jeszcze po godzinie 8.00 rozbierali jej części i dogaszali tlący się miejscami ogień. Ta część akcji może potrwać jeszcze kilka godzin. Straty są duże - oceniają.

fot. TVN24
film: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Bez ofiar

Kiedy wybuchł pożar, w hali znajdowało się kilka osób. - Nikomu nic się nie stało - powiedział Jodłowski. Jak mówi straż, nie ma również zagrożenia toksycznym dymem dla mieszkańców miejscowości.

Policja wyjaśni przyczyny pożaru. Na miejscu pojawi się też nadzór budowlany, który oceni także stan zabudowań obok hali.

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz