Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Spłonęła hala magazynowa. "Konstrukcja zawaliła się"

Warszawa

magic40, Kontakt 24Pożar hali pod Grodziskiem

Pożar hali magazynowej pod Grodziskiem Mazowieckim. Jak podaje straż pożarna, konstrukcja zawaliła się. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w Janinowie, przy ulicy Norweskiej. Strażacy otrzymali zgłoszenie chwilę po godzinie 4. - Płonie hala, w której składowane były materiały z tworzyw sztucznych i wózki widłowe napędzane gazem propan-butan - usłyszeli.

Jak poinformował redakcję Kontaktu 24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, w momencie przyjazdu strażaków na miejsce, ogniem objęta była już cała hala.

- W kluczowym momencie na miejscu było 12 zastępów straży pożarnej, obecnie jest około 10. Źródło ognia jest zlokalizowane, trwa dogaszanie, które zajmie jeszcze około dwóch godzin – mówił ok. 12.30 Krzysztof Tryniszewski z grodziskiej straży.

Stalowa konstrukcja hali zawaliła się pod wpływem wysokiej temperatury do środka. - Na miejscu jest koparka na gąsienicach, która rozgarnia elementy stalowe, żeby strażacy mogli dogasić pożar. Uratowane zostało wszystko wokół - samochody oraz pobliskie budynki. Cały czas nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - podsumował Krzysztof Tryniszewski.

Przed godziną 19 straż poinformowała, że skończyła się akcja a jednostki wracają do baz.

mp/kz/b