Spłonął warsztat samochodowy w Ząbkach

Warszawa

| C.K. Zamekfot.teddybear20/warszawa@tvn.pl

Groźny pożar w Ząbkach - zaalarmowali internauci na warszawa@tvn.pl. Ogień wybuchł w warsztacie samochodowym i przeniósł się na pobliski budynek mieszkalny - informują strażacy. Sytuację udało się opanować po godz. 22.00.

- W Ząbkach na rogu ul. Sowińskiego i Nowej (od strony Zacisza) pali się budynek mieszkalny wraz z warsztatem samochodowym, sklepem motoryzacyjnym i zaparkowanymi tam samochodami (znana firma Quemar). Pożar gasi kilkanaście jednostek SP. Słychać wybuchy. W okolicy nie ma prądu. - napisał Arek.

Z kolei teddybear20 przesłał nam na warszawa@tvn.pl zdjęcie.

Palił się nie tylko warsztat

Na miejsce przyjechało 9 jednostek straży pożarnej. Według informacji z warszawskiej komendy pomagali im też stołeczni strażacy.

Oprócz płonącego warsztatu musieli gasić sąsiadujący z nim budynek mieszkalny, na który przeniósł się ogień. Po godz. 22.00 sytuacja była już opanowana. - Trwają prace rozbiórkowe dachu budynku mieszkalnego. Ogień naruszył jego konstrukcję - informuje st. kpt. Michał Mazur, rzecznik wołomińskiej straży.

W akcji uczestniczyli także energetycy, którzy odcięli dopływ prądu do warsztaty i budynku mieszkalnego. Według kpt. Mazura mogło to spowodować czasową awarię prądu w okolicy.

 
 
| prezydent.pl, David Shankbone, Wikipedia, CC BY 3.0

js/par