Najnowsze

Śpiewak: wygrał strach, nie możemy się poddawać

Najnowsze

[object Object]
Jan Śpiewak - przemówienie po wyborachTVN24
wideo 2/3

- To, że zdecydowana większość głosów została oddana na PO i PiS, pokazuje, że wygrał strach - skomentował wyniki wyborów lokalnych kandydat na prezydenta Warszawy Jan Śpiewak z komitetu Wygra Warszawa. Dodał, że gdyby doszło do drugiej tury, nie przekaże swoich głosów.

- Daliście radę - dziękował Śpiewak swojemu komitetowi, który przekonywał mieszkańców Warszawy, "że nie muszą wybierać między mniejszym a większym złem". Dziękował także tym, którzy sprzymierzyli się z jego ruchem, czyli Partii Razem i Zielonym.

ZOBACZ SERWIS WYBORCZY TVN24.PL

- Prawda jest taka, że 85 procent głosów poszło na PO-PiS. To jest dramat i to jest coś, z czym musimy się zmierzyć. Jeśli chcemy marzyć o lepszej Polsce, o lepszej Warszawie, nie możemy się poddawać - powiedział.

Pierwsze wyniki sondażowe

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez Ipsos, Rafał Trzaskowski wygrał wybory w pierwszej turze z wynikiem 54,1 proc. Na drugim miejscu znalazł się Patryk Jaki, który zdobył 30,9 proc.

Trzeci był kandydat komitetu Wygra Warszawa Jan Śpiewak, który wśród badanych miał 3-procentowe poparcia.

Poza podium znaleźli się: Marek Jakubiak: 2,6 proc., Justyna Glusman: 2,6 proc., Andrzej Rozenek: 1,5 proc.

Jacek Wojciechowicz i Janusz Korwin-Mikke zdobyli po 1 proc. głosów. Jakub Stefaniak i Piotr Ikonowicz uzyskali po 0,8 proc., Paweł Tanajno: 0,6 proc., Jan Potocki i Sławomir Antonik - po 0,4 proc. i ostatnia - Krystyna Krzekotowska zdobyła 0,3 proc.

PAP/kw/b

Pozostałe wiadomości