Śpiewak ma pomysł na obniżenie rachunków za prąd i gaz

Warszawa

"Jak obniżyć warszawiakom rachunki za prąd i gaz"TVN24
wideo 2/2

- Pomoc dla mieszkańców Warszawy w obniżeniu rachunków za prąd i gaz, poprzez negocjacje z firmami, w ramach zakupów grupowych - zapowiedział w środę kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy Jan Śpiewak.

Podczas środowej konferencji komitetu Wygra Warszawa, Jan Śpiewak zapowiedział, że "za pomocą zakupów grupowych chcemy doprowadzić do radykalnego obniżenia rachunków za prąd". - Zakupy grupowe umożliwią nam negocjowanie cen hurtowo kupowanej energii elektrycznej – zaznaczył. W drugiej kolejności - jak mówił - zakupy grupowe miałyby dotyczyć gazu.

Nowe stanowisko w ratuszu

Negocjacje z firmami, miałby w imieniu miasta, prowadzić rzecznik praw mieszkańców. To nowe stanowisko w ratuszu, którego utworzenie zapowiada komitet Wygra Warszawa.

- My, jako miasto, będziemy zachęcać wszystkich warszawiaków, którzy płacą podatki w Warszawie do tego, żeby dołączali do programu zakupów grupowych i w ten sposób automatycznie dostaną obniżkę ceny prądu o około 30 kilka złotych miesięcznie. To będzie oszczędność w skali roku nawet do 500 złotych – powiedział Śpiewak.

Zachęta dla warszawiaków

Dodał, że ma to być zachęta dla tych warszawiaków, którzy mieszkają w stolicy, a nie rozliczają w Warszawie PIT. Jak podał, takich osób jest około 200 tysięcy. - Każda osoba, która zarejestrowałaby się w Warszawie, to jest około 2,5 tysiąca złotych rocznie dla Warszawy z tytułu podatku PIT – mówił.

- To jest jedna z naszych zachęt, żeby rejestrować się i płacić podatki w Warszawie. Dzięki temu będzie więcej pieniędzy na szkoły, na żłobki, czy na budowę nowych linii tramwajowych - podkreślił kandydat na prezydenta komitetu Wygra Warszawa.

PAP/mn/b