Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Specjalny zespół ma ratować Skrę

Warszawa

TVN24Problemy ze stadionem Skry

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska powołała specjalny zespół, który ma wypracować plan ratunkowy dla Skry. To klub złotej medalistki olimpijskiej Anity Włodarczyk. Mistrzyni ostro krytykowała fatalne warunki, w jakich musi na co dzień ćwiczyć.

– Dziś powołuję zespół, który będzie miał za zadanie nie tylko sfinalizowanie rozmów ze Skrą, ale również przygotowanie kompleksowych planów rozwoju tego obiektu sportowego – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

"Chcemy, by królował tam sport"

Siedmioosobowy zespół ma przeanalizować obecną sytuację obiektu, wypracować formy prawny dalszego funkcjonowania stadionu, a także określenie planu rozwoju dla nieruchomości przy ul. Wawelskiej 5.

Zespół będzie składać się z przedstawicieli Biur Sportu i Rekreacji, Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Infrastruktury, Architektury i Planowania Przestrzennego, Stołecznego Konserwatora Zabytów, a także burmistrz dzielnicy Ochota i dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na wtorek. Najpierw grupa zajmie się wypracowaniem krótkookresowego (na trzy lata) porozumienia z władzami klubu. To pozwoli zakończyć bezumowne korzystanie przez klub z terenów przy Wawelskiej.

– Jedno jest całkowicie pewne. Chcemy, by przy ulicy Wawelskiej królował sport. Naszym dążeniem jest, aby w tym miejscu już niebawem ponownie odbywały się międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne – zaznacza Kaznowska.

Problemy finansowe

Warszawska Skra z problemami finansowymi zmaga się już od kilkunastu lat. Obiekty sportowe stopniowo popadały w ruinę. Do tego doszły spory ze stołeczną władzą o teren u zbiegu Wawelskiej i Żwirki i Wigury. Klub twierdził, że ratusz bezpodstawnie nie przedłużył mu umowy wieczystego użytkowania gruntów przy Polu Mokotowskim. Sprawa otarła się nawet o sąd, który przyznał rację miastu.

Gdy trwał proces, uchwalono też nowy plan miejscowy, który ograniczył możliwość inwestowania na tym terenie.

Temat warszawskiego sportu i jego niedofinansowania mocno wybrzmiał w trakcie ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. Anita Włodarczyk, mistrzyni w rzucie młotem, wypomniała ratuszowi fatalny stan obiektu klubu, który reprezentuje – Skry.

O PLANACH DOTYCZĄCYCH SKRY MÓWIŁA NAM WE WRZEŚNIU WICEPREZYDENT RENATA KAZNOWSKA:

Wiceprezydent o planach ws. sportu
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

ran/b