Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Specjalne posiedzenie służb w sprawie awarii na budowie metra

Warszawa

TVN24Mówi Ewa Gawor, szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza.

Na godzinę 10.00 Ratusz zwołał specjalne posiedzenie służb miejskich w związku z awarią na budowie II linii metra.

- Chcielibyśmy mieć pełniejsze informacje co się wydarzyło przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Szkolnej. O godz. 10.00 spotkamy się z policją, strażą pożarną , nadzorem budowlanym i innymi służbami miejskimi. Musimy ustalić na ile awaria zagraża życiu i zdrowiu, wtedy podejmiemy dalsze kroki – poinformowała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Gawor zapowiedziała, że nie można wykluczyć wstrzymania kursowania I linii metra. Możliwe są także zamknięcia kolejnych ulic. – Bierzemy pod uwagę każdą ewentualność - powiedziała na antenie TVN24.

Po godz. 12.00 o aktualnej sytuacji ma opowiedzieć Jacek Wojciechowski, wiceprezydent Warszawy.

Awaria na budowie metra

W piątek rano doszło do awarii na budowie II linii metra. Uszkodzona została instalacja wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Woda podmyła pobliskie budynki. Strażacy ewakuowali mieszkańców dwóch z nich. Ul. Marszałkowska została wyłączona z ruchu.

su/par