Specjalne pociągi na Pol'and'Rock Festival

Warszawa

KMKoleje Mazowieckie uruchamiają specjalne pociągi

Koleje Mazowieckie uruchomią specjalne połączenie, którym uczestnicy Pol’and’Rock Festival będą mogli dojechać z Warszawy do Kostrzyna nad Odrą i wrócić. Składy będzie zestawiony z ośmiu klimatyzowanych wagonów piętrowych.

- Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy od lat pomaga naszym szpitalom. Tym letnim koncertem fundacja chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli. Dlatego dobrze by było, aby ci mieszkańcy Mazowsza, którzy chcą wziąć udział w koncercie, mieli w tym roku taką szansę. Nasze Koleje Mazowieckie im w tym pomogą – powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.Prezes Kolei Mazowieckich Robert Stępień podkreślił zaangażowanie w obsługę transportową festiwalu. Dodał, że taki pociąg jednorazowo może zabrać 1000 osób i tyle samo przywieźć do Warszawy po zakończeniu festiwalu. - Jeśli to połączenie zapełni się i będzie potrzeba uruchomienia dodatkowego pociągu, to jesteśmy gotowi do podjęcia takich działań - zapowiedział Stępień.

Ratownik medyczny na pokładzie

Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Kostrzyn nad Odrą pojedzie 31 lipca 2019 roku, a powrotny zostanie uruchomiony 4 sierpnia. Pociągi są już zamówione w PKP PLK, trwa jeszcze praca nad ostatecznym kształtem rozkładu jazdy. Bilety na pociągi będzie można kupić od 16 lipca wyłącznie przez Internet, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl.Koszt jednorazowego na przejazd tam i z powrotem wg taryfy normalnej to 199 złotych. Uczniowie zapłacą 125,37 zł, a studenci - 97,51 zł. Kontrola biletów będzie odbywała się przy wejściu do pociągu. Na pokładzie będzie obecny ratownik medyczny. Zostanie także wzmocniona obsada drużyny konduktorskiej.

Największy w Polsce festiwal muzyczny

- Jak zawsze, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może liczyć na Koleje Mazowieckie! Jubileuszowy festiwal Pol’and’Rock będzie wyjątkowym wydarzeniem i cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy i Mazowsza mogą planować kolejową podróż na nasz Najpiękniejszy Festiwal Świata. Życzymy udanej podróży i czekamy w Kostrzynie nad Odrą – podkreślił rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies.Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy.

Related content

PAP/mp/ran