Spartanie zagrają dla Antosia

Warszawa

archiwum TVN WarszawaSpartanie w akcji

W sobotę na Bemowie warszawscy Spartanie zmierzą się z krakowskimi Rycerzami. Dochód z meczu futbolistów amerykańskich zostanie przekazany na rzecz chorego na zanik mięśni Antosia.

- Rodzicom Antosia przyda się każda złotówka, a dewizą naszej drużyny już od dawna jest powiedzenie, że mamy nie tylko wielkie mięśnie, ale także wielkie serca – mówi Tomasz Piskała, prezes zarządu Warsaw Spartans.

Najpierw sportowe emocje...

Spartanie w poprzednim sezonie w imponującym stylu wygrali drugą ligę i w obecnym rozpoczynają rywalizację w pierwszej. – Udało nam się bardzo dobrze przepracować okres przygotowawczy, a do drużyny dołączyła pokaźna liczba nowych i obiecujących zawodników, więc do nowego sezonu przystępujemy z dużą dozą optymizmu – zapowiada Roman Picheta, trener główny warszawskich futbolistów.

Sparingowy mecz z Kraków Knights będzie ostatnią szansa na sprawdzenie formy przed startem rozgrywek, dlatego futboliści zapowiadają, że nie będą się oszczędzać.

... potem muzyczne uderzenie

Drugą częścią charytatywnej imprezy jest koncert dla fanów ciężkiego grania. Na scenie klubu Progresja staną zespoły Rusted Brain, Outsane, Neuronia oraz Skowyt.

b/par

"Spartanie dla Antosia" sobota 31 marca

godz. 18:00 mecz Wasaw Spartans - Kraków Knights w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11godz. 21:30 koncert rockowy w klubie Progresja, ul. Sylwestra Kaliskiego 15A