Spalone zwłoki w lesie. Cztery osoby zatrzymane

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plPolicjanci zatrzymali 4 osoby

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn zatrzymała policja w sprawie zabójstwa Azera, którego spalone zwłoki znalezionego w lesie pod Wyszkowem w sierpniu 2012 r. Mężczyźni podejrzani są o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi dożywocie.

Tożsamość 32-letniego Azera ustalono podczas specjalistycznych badań - podała w piątek mazowiecka policja. Zatrzymani mężczyźni - szwagier ofiary 49-letni Maciej Z. i Kirgiz 21-letni Nizan M. uwięzili, wywieźli do lasu i podpalili Azera - podejrzewają policja i prokuratura. Pomagać w uwięzieniu mężczyzny miała konkubina Kirgiza, której zarzucono mataczenie w śledztwie, za co grozi 5 lat więzienia.

Zabili z zemsty?

Prawdopodobnym motywem była zemsta - sądzi policja. 32-latek miał wyłudzić w przeszłości znaczną kwotę pieniędzy od drugiej z zatrzymanych kobiet, która po przesłuchaniu została zwolniona. Pozostałą trójkę sąd aresztował na trzy miesiące. Ze śledztwa wynika, że Azer przez kilka lat pobytu w Polsce wyłudził w sumie ok. 170 tys. zł od kilku kobiet. Sprawę prowadzi prokuratura w Ostrołęce, a zatrzymania dokonali w tym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy wojewódzkiej policji z siedzibą w Radomiu - podała policja.

PAP//ec