Spadający konar zabił mężczyznę

Warszawa

fot

Powalone drzewa, osiem uszkodzonych dachów, podtopione piwnice - to bilans nawałnic, które w piątek po południu przeszły nad województwem mazowieckim. Zginęła jedna osoba - młody mężczyzna uderzony konarem drzewa.

SKUTKI PRZEJŚCIA NAWAŁNICY W WARSZAWIE

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, do tragedii doszło w miejscowości Szczytno w powiecie zachodnio-warszawskim. Mężczyzna, w wieku ok. 30 lat, przechodził drogą, gdy zerwał się silny wiatr. Został uderzony w głowę gałęzią oderwaną z drzewa, zginął na miejscu.

W sumie przed godziną 18 strażacy na całym Mazowszu odebrali ponad 150 zgłoszeń; dotyczyły one głównie powalonych przez silny wiatr drzew. Uszkodzonych zostało też osiem dachów w powiecie mławskim, wołomińskim i gostynińskim.

Z kolei na warszawskim Targówku, silny wiatr przewrócił rusztowanie. Uszkodzonych zostało pięć aut, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Jak powiedziała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP, więcej było też zgłoszeń dotyczących kolizji. Jest ślisko, wystarczy chwila nieuwagi -.