Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Spacerem po "atomowej ścieżce"

Warszawa

| Fakty po południufot

Pięć modułów atomu, a na każdym historia życia Marii Skłodowskiej-Curie - tak prezentuje się ścieżka noblistki przy ul. Wawelskiej 15. Od czwartku mogą przechadzać się nią warszawiacy.

Elementy ścieżki były montowane od poniedziałku. W czwartek po godz. 12 oficjalnie zainaugurowała ją Hanna Gronkiewicz-Waltz.Z inicjatywy władz Ochoty ścieżkę wytyczono przy pomniku noblistki. Każdy z pięciu elementów mini-trasy zawiera fotografie, dokumenty oraz informacje o życiu, działalności naukowej, a także osiągnięciach wybitnej Polki. - Cel ścieżki jest taki, żeby nawet przypadkowy przechodzień ją zauważył. Żeby noblistka zaistniała w świadomości, jak największej ilości osób – mówi Halina Gąsiorowska z urzędu dzielnicy.

Otwarciu ścieżki towarzyszył festyn naukowy w parku przy ul. Skłodowskiej-Curie.

Warszawa noblistkiInformacje o noblistcerie można znaleźć też w innych częściach miasta, m.in. w muzeum jej imienia przy ul. Freta 16. Ale nie tylko. - Tablica z jej wizerunkiem wita przylatujących na Lotnisko im. Chopina. Niedaleko Biblioteki Uniwersyteckiej i przy stacji metra Centrum można oglądać murale poświęcone uczonej, a niedawno ziewająca na plakacie Maria z Pałacu Kultury i Nauki zachęcała nas do Nocy Muzeów - wyliczała w czwartek prezydent Warszawy.ran/roody