Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Sowa na Wilczej. "Nie reagowała"

TVN Warszawa

straż miejskaOszołomiona sowa

Sympatyczna sowa to częsty motyw na piżamie lub pościeli dla małej dziewczynki. Ta sowa budziła jednak nie tylko czułość, ale i współczucie. Oszołomiony ptak siedział na chodniku w samym centrum Warszawy.

Pracownicy jednej z firm przy ul. Wilczej zauważyli nad ranem sowę siedzącą na chodniku. Ptak nie reagował na ich obecność. O nienaturalnie zachowującym się drapieżniku powiadomili straż miejską.

- Sowa uszatka nie miała żadnych widocznych obrażeń. Była oszołomiona. Zdarza się tak, gdy ptak uderzy w szybę lub elewację. Dobrze, że nas powiadomiono ponieważ mogły ją zaatakować koty lub psy. – powiedziała st. str. Joanna Gos z Patrolu Eko, który zaopiekował się ptakiem.

Ptak został przewieziony do Ptasiego Azylu w stołecznym ogrodzie zoologicznym. To szósta w tym roku sowa, którą ratował ekopatrol. Oczywiście nie wliczając "sów", które nocami szalały na ul. Mazowieckiej.