Sondaż TNS OBOP: PO wygrywa na Mazowszu

Warszawa

Wyniki na Mazowszu, graf. tvnwarszawa.pl

O blisko 4 punkty procentowe Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do parlamentu na Mazowszu. Trzecie miejsce zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe - wynika z sondażu wyborczego przeprowadzonego przez TNS OBOP.

37,3 proc. - takim wynikiem może pochwalić się według sondażu Platforma Obywatelska. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość - 33,5 proc.

Ponad 50 proc. frekwencja

Ostatnie miejsce na podium przypadło PSL – 9,7 proc. Na czwartym miejscu jest Ruch Palikota – 9,1 proc. Dopiero na piątym miejscu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6,6 proc. 2,5 proc. zebrała Polska Jest Najważniejsza.

Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke zdobyła 0,6 proc. Polska Partia Pracy dostała 0,4 proc., a 0,3 proc. przypadło Prawicy Rzeczypospolitej.

Frekwencja na Mazowszu wyniosła 53,6 proc.

Pierwsze, sondażowe wyniki

Podane wyniki to pierwsze, sondażowe rezultaty, badania przeprowadzonego metodą exit poll w losowo wybranych 900 lokalach na terenie całego kraju przez ankieterów TNS OBOP dla TVN24 i TVP.

Ankieterzy przez cały czas trwania głosowania, od godziny 7 do 21, przepytali około 100 tysięcy osób, które oddały już głos. Zazwyczaj margines błędu w sondażach exit poll wynosi mniej niż 2 procent.

ran/roody