Sondaż: Prezydenta wybierzemy w drugiej turze

Warszawa

TVN24Przegląd prasy

Z sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej" wynika, że w drugiej tura wyborów prezydenckich w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz zmierzy się z Jackiem Sasinem.

Jak informuje "GW" podczas niedzielnych wyborów samorządowych Gronkiewicz-Waltz (PO) może liczyć na 42 procent głosów, a jej główny kontrkandydat Jacek Sasin (PiS) na 17 procent.

Będzie II tura

Dla obecnej prezydent to spadek popularności - w poprzednich wyborach zyskała 53,6 procent i wygrała w pierwszej turze.

Według najnowszego sondażu w drugiej turze Gronkiewicz-Waltz zdobędzie 55 proc., a Sasin 30 proc.

Jak w sondażu wypadają pozostali kandydaci? Piotr Guział (WWS) może liczyć na 6 proc., Joanna Erbel (Zieloni) 5 proc., Sebastian Wierzbicki (SLD) 3 proc., Przemysław Wipler (KNP) 2 proc., Agata Nosal-Ikonowicz, Zbigniew Wrzesiński, Mariusz Dzierżawski po 1 procencie. Natomiast Andrzej Rozenek i Andrzej Gorayski - 0 procent.

Niezdecydowanych wyborców jest 22 procent.

Sondaż dla "GW" zrealizował Millward Brown. Ankieta telefoniczna została przeprowadzona na próbie reprezentatywnej dla każdego z miast pod względem płci, wieku i wykształcenia.

ZOBACZ TEŻ WYNIKI SONDAŻU W INNYCH MIASTACH

Wybory w niedzielę

Wybory samorządowe 2014 odbędą się 16 listopada. W Warszawie głosować będziemy na radnych miasta, radnych dzielnic, sejmiku wojewódzkiego i prezydenta stolicy. W stolicy uprawnionych do głosowania jest 1 340 179 osób.

16 listopada lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7.00 do 21.00. Jeśli w wyborach na prezydenta miasta żaden z kandydatów nie osiągnie w pierwszej turze większości ponad połowy głosów, wtedy 30 listopada odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich.

Cztery lata temu frekwencja w wyborach samorządowych w Warszawie wyniosła 48,37 procent.

bf/ran