Najnowsze

Sondaż: ponad połowa warszawiaków nie chce dymisji Gronkiewicz-Waltz

Najnowsze

TVN24Hanna Gronkiewicz-Waltz

60 proc. badanych mieszkańców Warszawy pozytywnie oceniło prezydenturę Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ponad połowa uważa też, że nie powinna podawać się do dymisji. Tak wynika z sondażu zleconego przez stołeczny ratusz po aferze reprywatyzacyjnej.

Telefoniczne badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-5 września. Wzięło w nim udział 802 ankietowanych w wieku co najmniej 15 lat.

Wyniki badań UM Warszawa
Wyniki badańUM Warszawa

Respondentom zadano trzy pytania. Po pierwsze, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dobrym gospodarzem i sprawnie zarządza miastem. Po drugie, czy powinna podać się do dymisji i po trzecie – czy mieszkańcy słyszeli o problemach związanych z reprywatyzacją.

"Jest dobrym gospodarzem"

"60 proc. mieszkańców Warszawy uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dobrym gospodarzem i sprawnie zarządza miastem. 28 proc. jest przeciwnego zdania. Natomiast 12 proc. nie ma zdania w tej kwestii" – informuje ratusz powołując się na wyniki badań.

W drugim pytaniu, ponad połowa ankietowanych (55 proc.) przyznała, że Gronkiewicz-Waltz nie powinna podawać się do dymisji. Przeciwnego zdania było 30 proc. badanych mieszkańców. 15 proc. nie miało na ten temat żadnej opinii.

W ostatniej kwestii dotyczącej znajomości tematu reprywatyzacji, prawie wszyscy ankietowani (93 proc.) słyszeli o tej sprawie. Wśród nich 30 proc. badanych zadeklarowało, że specjalnie śledzi wiadomości na ten temat. 40 proc. trochę się tym interesuje, a 23 proc. robi to w bardzo małym stopniu.

Prezydent nie poda się do dymisji

Sama Hanna Gronkiewicz-Waltz od początku przekonuje, że nie ma zamiaru podawać się do dymisji. Przyznaje, że jest osobą, której najbardziej zależy na wyjaśnieniu sprawy i zamierza doprowadzić ją do końca.

W poniedziałek zadeklarowała, że do dymisji skłoniłyby ją jedynie niekorzystne wyniki niezależnego audytu. Jego przeprowadzenie Gronkiewicz-Waltz oficjalnie potwierdziła po posiedzeniu zarządu PO.

Niezależny audytor ma zostać wybrany w drodze przetargu. Ma zbadać kulisy zwrotów wszystkich działek dokonywanych przez autentycznych spadkobierców i osób, które skupują roszczenia.

Badania na zlecenie ratusza przeprowadziła firma Danae. Zapytaliśmy w ratuszu, ile kosztowały. Wciąż czekamy na odpowiedź.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Komentarze po zarządzie PO
Komentarze po zarządzie POKrzysztof Skórzyński, Fakty TVN

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości