Sondaż: Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego

Warszawa

| Eurosportfot

Ponad dwie trzecie Polaków nie chce, żeby na Krakowskim Przedmieściu stanął pomnik Lecha Kaczyńskiego - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Przeciwnego zdania jest niespełna jedna czwarta badanych.

Ankietowanym zadano pytanie: Czy Pana(i) zdaniem w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu powinien powstać pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego? 38 procent odpowiedziało "zdecydowanie nie", "raczej nie" kolejne 30 procent.

Raczej za pomnikiem prezydenta na Krakowskim Przedmieściu było 14 procent, a zdecydowanie przekonanych do tego pomysłu było 10 procent. 7 procent nie ma zdania.

Mężczyźni bardziej przeciw

Bardziej przeciwni są mężczyźni (46 procent), najmłodsi (42 procent) i osoby z wykształceniem wyższym (45 procent zdecydowanie na nie). Pomnik chętniej widzą kobiety (10 procent zdecydowanie za), najstarsi (17 procent), i osoby z wykształceniem podstawowym (15 procent)

Sondaż został zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC 4 kwietnia, na próbie ogólnopolskiej 1000 telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Warszawiacy zdecydują

Władze Warszawy planują własny sondaż w tej sprawie w maju. Od jego wyników uzależniają ewentualną budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

TVN24/kaw/fac/ran