Solarki ruszyły do akcji

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plTrwa posypywanie stołecznych ulic

W Warszawie pada deszcz ze śniegiem. Kierowcy muszą liczyć się z trudnymi warunkami drogowymi. Jezdnie są śliskie i mokre. Po południu z bazy wyjechało 165 solarek.

Akcja zaczęła się o godzinie 14.50. Stołeczne ulice posypywane są chlorkiem sodu. Solarki jeździć będą co najmniej przez najbliższe 3 godziny.

O tym czy będzie przedłużona Zarząd Oczyszczania Miasta zdecyduje po analizie danych meteorologicznych.

Opady od rana

- Śnieg pada w zachodniej i północnej części Warszawy, opady obejmą centrum, południe i dzielnice położone po prawej stronie Wisły - informowała rano synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Padający śnieg jest mokry i ciężki, co powoduje spore utrudnienia na drogach, które robią się śliskie. - Dziś na pewno nie będzie puszystej pokrywy śnieżnej. Ten śnieg jest zbyt mokry, żeby mógł się utrzymać - zastrzega Unton-Pyziołek.

Posypywarki na ulicach

Akcja posypywania została przeprowadzona też rano. Przed śliskością zostały zabezpieczone nawierzchnie mostów, wiaduktów i ulic spadkowych (m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa, Karowa). - Jest ciemno i pada deszcz. Warunki drogowe są bardzo trudne - relacjonował w środę rano Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl i radził zdjąć nogę z gazu.

Deszcz ze śniegiem

Cała środa w Warszawie ma być pochmurna. Temperatura maksymalna wyniesie jeden stopień powyżej zera. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 995 hPa.

- Śnieg popada jeszcze w piątek, sobotę i niedzielę. Dzięki minusowej temperaturze będzie lekki i puszysty, więc w Warszawie wreszcie zrobi się biało - mówi Arleta Unton-Pyziołek.

Śnieg z deszczem w stolicy
TVN24

W kraju zimno

Jak informuje tvnmeteo.pl. w środę biomet w kraju będzie niekorzystny, a poziom wilgoci - wysoki. Według meteorologów na południowym wschodzie sięgnie 90 proc., malejąc w stronę północnego zachodu do poziomu około 70 proc. Niemalże w całym kraju będzie odczuwalne przenikliwe zimno, a na południowym wschodzie - chłód.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

wp,su/ij/ran

Prognoza pogody na środę
TVN Meteo