Socrealizm jako przedmiot ochrony i tańce "na dechach"

fot. TVN24
| NAC (Sygnatura: 1-P-750-2)fot. TVN24

W latach 50 warszawiacy uwielbiali tańczyć pod gołym niebem. Do tradycji zabawy "na dechach" w piątkowy wieczór będzie można wrócić na Mariensztacie. O 19:30 na Rynku Mariensztackim zacznie się zabawa przy starych szlagierach.

Do tańca warszawiakom przygrywać będzie Kapela Praska, więc usłyszymy takie przeboje jak "Piosenka o mojej Warszawie", czy "Jak przygoda to tylko w Warszawie".

Tańce i deklamowanie wierszy

Organizatorzy nie zapomnieli o tych, którzy na potańcówce pojawią się pierwszy raz. W trakcie zabawy odbędzie się część warsztatowa, dzięki czemu każdy będzie mógł nauczyć się podstawowych kroków.

W przerwach między szaleństwami "na dechach" odbędą się konkursy i deklamowanie socrealistycznej poezji. Organizatorzy zachęcają do ubrania się zgodnie z modą lat 50.

Socrealizm jako przedmiot ochrony

Zanim jednak rozpoczną się tańce, w Pałacu Kultury odbędzie się międzynarodowe seminarium poświęcone architekturze socrealizmu.

Poruszane będą problemy związane z ochronę i konserwacją istniejącej zabudowy Polski Ludowej. W seminarium udział wezmą badacze z krajów byłego bloku wschodniego m.in. Polski, Niemiec. Białorusi czy Rumunii

Seminarium prowadzone jest w ramach projektu "Tożsamość Miasta. Modernizm i Antymodernizm w powojennym dziedzictwie kulturowym".

PROGRAM SEMINARIUM "URBANISTYKA SOCREALIZMU JAKO PRZEDMIOT OCHRONY KONSERWATORSKIEJ"

Pałac Kultury i Nauki – 17 czerwca

Godz. 10:00 – 17:00

Sala Rudniewa.

Tańce "na dechach" - 17 czerwca

godz. 19:30

Rynek Mariensztacki

band

Źródło zdjęcia głównego:  | NAC (Sygnatura: 1-P-750-2)

Pozostałe wiadomości