Wykolejony pociąg towarowy zablokował ruch. "Z toru wypadły trzy wagony"

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KMUtrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich

Pasażerów Kolei Mazowieckich czekały we wtorek utrudnienia. O poranku na stacji w Sochaczewie wykoleił się pociąg towarowy. Na części linii Warszawa - Kutno wprowadzony został ruch wahadłowy, natomiast w obrębie stacji najbliższych miejscu zdarzenia funkcjonowała komunikacja zastępcza.

Utrudnienia dotyczyły pociągów linii R3. Około godziny 6.50 Koleje Mazowieckie poinformowały, że na odcinku Sochaczew - Teresin Niepokalanów - Sochaczew trwa przerwa w ruchu. Dla pasażerów uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza.

Na dwóch odcinkach trasy pomiędzy Warszawą a Kutnem ruch odbywał się wahadłowo. Chodziło o pętle Warszawa - Teresin Niepokalanów - Warszawa oraz Sochaczew - Łowicz Główny - Sochaczew.

"Według informacji uzyskanych z PKP Polskich Linii Kolejowych utrudnienia w ruchu mogą potrwać wiele godzin" - ostrzegały Koleje Mazowieckie. Pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami składów kursujących wahadłowo. Do godziny 12 obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM w pociągach PKP Intercity pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Łowicz Główny.

Trzy wagony wypadły z toru

Jak przekazała nam Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich, na stacji w Sochaczewie doszło do wykolejenia się pociągu towarowego. Usunięciem skutków zdarzenia zajęły się służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych.

Informację o zdarzeniu potwierdził Martyna Janduła biura prasowego PKP PLK. Opisywał że około godziny piątego z toru wypadły trzy wagony pociągu towarowego. - W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma zagrożenia dla środowiska. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja - zaznaczył.

Początkowo zapowiadał, że wznowienie ruchu pociągów jednym torem planowane jest do godziny 11. Utrudnienia zakończyły się jednak nieco wcześniej. - O godzinie 10.30 wznowiono ruch pociągów przez stację Sochaczew na trasie do Warszawy. Zakończyła się zastępcza komunikacja autobusowa. Podróż odbywa się bez przesiadek do autobusów - przekazał. Na trasie pomiędzy Kutnem a Warszawą przywracany jest podstawowy rozkład jazdy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Informowaliśmy też o awarii sieci trakcyjnej na Dworcu Centralnym:

Tłumy na Dworcu Centralnym
Tłumy na Dworcu Centralnym Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości