Sobota pochmurna i z deszczem. Odetchniemy od upałów

Warszawa

fot. sxc.hu; film: TVN24Prognoza pogody na sobotę

Po kilku dniach upału, nastąpił załamanie pogody. W najbliższym czasie słupki rtęci nie będą już wędrować w okolice 30 stopni. W sobotę będzie mokro, ale niedziela zapowiada się słonecznie.

W piątek wieczorem nad stolicą przeszła burza, która ochłodziła atmosferę. - Jest czym oddychać - cieszyli się jedni, podczas gdy inni zaczęli tęsknić za słońcem i wysokimi temperaturami.

W sobotę popada

Jak informuje TVN Meteo, sobotnia pogoda będzie bardzo zróżnicowana w całym kraju. Synoptycy przewidują, że doświadczymy zarówno burz z gradem, przelotnego deszczu, ale miejscami także intensywnego słońca.

W Warszawie maksymalna temperatura wyniesie 23 stopnie C. Możliwe są opady deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa.

Ładna niedziela, poniedziałek z deszczem

– Bardzo ładnie zapowiada się niedziela praktycznie w całym kraju - mówi Agnieszka Cegielska, prezenterka pogody TVN Meteo. W niedzielę termometry pokażą 25 kresek powyżej zera.

W poniedziałek natomiast może należy spodziewać się opadów deszczu. Maksymalna temperatura w stolicy wyniesie 26 st. C.

Na razie nie wiadomo, czy w te wakacja upały jeszcze do nas wrócą. – Jak tylko będziemy coś wiedzieli natychmiast to państwu przekażemy - zapewniła Cegielska.

WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

su/b

Prognoza pogody na sobotę i kolejne dni
TVN Meteo