Sobota pełna demonstracji

Warszawa

| eurosport.pl, "Tuttosport", "Daily Mail"Jeden z poprzednich Marszów Konopi - fot. TVN Warszawa

Wizyta prezydenta USA jest dla wielu dobrą okazją do manifestowania swoich poglądów. W sobotę zaplanowanych jest kilka manifestacji. Największe niewątpliwie będą Marsz Wolnych Konopii i pikieta Solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu.

Marsz Wyzwolenia Konopi został zarejestrowany na 2 tys. osób i będzie prawdopodobnie największym sobotnim zgromadzeniem. Imprezy z nim związane zaplanowane są od godziny 10.00 do 22.00, choć sam pochód ma wystartować o godz. 15.00 z pl. Defilad.

Przejdą przez centrum

Trasa marszu przebiega ulicami: Marszałkowską, Pl. Bankowy, al. Solidarności, Nowy Zjazd, Dobrą, Tamką, Kruczkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką, Górnośląską, Wiejską przed gmach Sejmu RP.

Solidarni na Krakowskim

Wcześniej, bo już od godz. 7.00 rano, na Krakowskim Przedmieściu (przy ul. Ossolińskich) rozpocznie się demonstracja stowarzyszenia Solidarni 2010, która potrwa aż do godz. 22.00.

Kilka innych manifestacji

Oprócz tego warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami jeszcze w kilku innych miejscach. Wśród zarejstrowanych w urzędzie miasta przez osoby prywatne demonstracji, są jeszcze trzy:

O godz. 9.00 sprzed gmachu Sejmu wyruszy przemarsz, jego uczestnicy przejdą ulicami: Matejki, Al. Ujazdowskie, Piękna, Pl. Konstytucji, Marszałkowska, Wilcza, Krucza, Al. Jerozolimskimi oraz pl. Defilad – koniec planowany jest na godzinę 13:00.

Trzy godziny później z Placu Trzech Krzyży demonstrujący wyruszą w kierunku Pałacu Prezydenckiego.

W tym samym czasie z Placu Zamkowego wyruszy marsz w kierunku Sejmu.

O godzinie 16:00 sprzed Komendy Głównej Policji ma wyruszyć demonstracja, która przejdzie na ul. Barską.

Godzinę później na Placu Zamkowym rozpocznie się pikieta poparcia dla ruchu społecznego w Hiszpanii.

mjc/mz