ŚOB udostępnia parking: 30 złotych miesięcznie / 20 minut dziennie

Warszawa

Karol Kobos, tvnwarszawa.plŚwiątynia Opatrzności Bożej

Świątynia Opatrzności Bożej postanowiła udostępnić parking rodzicom, którzy dowożą dzieci do pobliskich szkół. Zainteresowani muszą jednak zapłacić 30 złotych miesięcznie.

Parking przy świątyni jest bezpłatny tylko przez godzinę, kiedy odprawiane są msze. Opłata za dłuższy postój została wprowadzona w sierpniu. Za pozostawienie auta osobowego zapłacimy tam 3 złote, za autokaru - 7.

Jak czytamy na stronie parafii, opłaty są pożytkowane na prace związane z drugim etapie budowy, a także na utrzymanie parkingu – sprzątanie czy odśnieżanie. Niedawno pojawiła się jednak propozycja, aby z parkingu korzystali rodzice dowożący dzieci do pobliskich szkół przy Ledóchowskiej i Hlonda.

"Na korzystnych warunkach"

O zmianach poinformowała radna PiS-u Joanna Szubińska-Piszczek. Rodzicie dostaną karnety, które umożliwią wjazd na parking na 20 minut, w określonych godzinach.

"Zarząd Centrum Opatrzności Bożej wyraził zgodę na zaproponowanie rodzicom dowożącym rano dzieci do instytucji edukacyjnych w okolicy ul. Ledóchowskiej karnetu czasowego miesięcznego w wymiarze 20 minut dziennie w godzinach 7.00 – 9.00 za zryczałtowaną opłatą 30 PLN miesięcznie" – napisała radna.

Jej zdaniem propozycja odpowiada na potrzeby mieszkańców. "Ze względu na ponoszone koszty – parking jest strzeżony – Zarząd Centrum zaproponował korzystanie z parkingu na korzystnych dla rodziców warunkach" – oceniła z kolei w interpelacji, w której poprosiła wilanowski ratusz o pomoc w poinformowaniu rodziców.

Kilka kondygnacji

Centrum Opatrzności to budowla o kilku kondygnacjach. Część parterową wypełni świątynia Opatrzności Bożej z ołtarzami i kaplicami upamiętniającymi najważniejsze wydarzenia dla polskiej historii i tradycji religijnej.

Na pierwszym piętrze na wysokości 26 metrów, na które wjedzie się nowoczesnymi windami, znajdować się będą multimedialne muzea kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Pod świątynią Opatrzności Bożej umiejscowiony jest Panteon Wielkich Polaków.

Budowę rozpoczęto w 2002 roku na warszawskich polach wilanowskich.

Świątynia Opatrzności Bożej prawie gotowaTVN24
wideo 2/2

kz/r