Śnieżny poranek w Warszawie

Warszawa

Jak poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta, solarki( w liczbie 170) wyjechały na stołeczne ulice nad ranem. Trwa akcja posypywania jezdni.

Już o godz. 3 na ulice wyjechało 40 posypywarek, które zabezpieczały przed śliskością nawierzchnie mostów, wiaduktów i ulic spadkowych (m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa, Karowa).

Pługosolarki w akcji

Godzinę później ZOM wysłał do akcji 170 pługosolarek. Maszyny posypują nawierzchnię chlorkiem sodu. Akcja ma potrwać co najmniej trzy godziny.

Główne stołeczne ulice są odśnieżone, trudna sytuacja jest natomiast na mniejszych osiedlowych uliczkach. – Jest bardzo ślisko – informują internauci.

Rano w stolicy termometry pokazują -3 st. C. Ciśnienie wynosi 996 hPa. W piątek śnieg pojawi się przede wszystkim w regionach centralnych i wschodnich. Tam znajdzie się bowiem front atmosferyczny, który odpowiadał za czwartkowe i nocne opady. Ma spaść od 3 do 5 cm białego puchu.

W piątek na pogodną aurę mogą liczyć mieszkańcy zachodniej Polski. Utrzyma się niewielki mróz. W sobotę chmury i przelotne opady śniegu wystąpią w północnych województwach i na Podkarpaciu W pozostałych regionach będzie dość pogodnie. Temperatury będą mało zróżnicowane. W całym kraju ma być niewielki mróz: od -5 st. C na Dolnym Śląsku do -2 st. C na Pomorzu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL