Śnieżny poniedziałekŚlisko na chodnikach i ulicach

Warszawa

Tomasz Zieliński | tvnwarszawa.plśnieg

Mieszkańców Warszawy przywitał rano śnieg. Przelotne opady białego puchu utrzymają się cały dzień.

W poniedziałek kierowcy będą mogli zrobić użytek z trzymanych pod fotelami miotełek do śniegu. Aura zafundowała też więcej pracy wszystkim, którzy dbają, żeby chodniki były odśnieżone, a jezdnie czarne. Od rana na warszawskie ulice wyjechało 170 solarek, które posypują asfalt i dbają o to, aby kierowcy bez problemów dojechali do celu.

Wszyscy, którzy czekają na słońce, będą w poniedziałek mocno zawiedzeni. Cały dzień będzie pochmurny, z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura nie będzie tak niska jak w poprzednich dniach. Słupek rtęci powędruje pięć stopni poniżej zera. Wiatr będzie umiarkowany, a ciśnienie, ktore o poranku wynosi 1007 hPa, będzie powoli spadać.

Od piątku cieplej

Z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej, a w piętek 17 lutego, pierwszy raz od dawna termometry w Polsce mogą pokazać dodatnią temperaturę, 1 st. C. Potem będzie coraz cieplej. W sobotę do 3 st. C, a w niedzielę i poniedziałek (19 i 20 lutego) 4 st. Najcieplejszym dniem lutego ma być środa, 22., kiedy słupki rtęci poszybują nawet do 7 st. C.

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

wp//ec