Śnieżna środa na drogach. "Odnotowaliśmy 87 kolizji"

Warszawa

TVN 24Śnieg utrudnia ruch

Zima na dobre zagościła w stolicy. W środę rano mocno sypał śnieg. Na ulice musiały wyjechać pługosolarki. Wieczorem sytuacja poprawiła się. Do 18.00 stołeczna policja odnotowała 87 kolizji. - To warszawska norma - podsumowują funkcjonariusze.

- Nie ma problemu z jazdą po Warszawie. Ulice są czarne, dobrze odśnieżone. Nie pada już śnieg, kierowcy powinni być zadowoleni - mówił przed 18.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Trzy akcje odśnieżania i solenia

W ciągu dnia odbyły się trzy akcje odśnieżania i solenia ulic miasta. Zarząd Oczyszczania Miasta już o 4 rano wysłał na ulice 165 pługosolarek. W drugiej akcji wzięło udział 40 maszyn, a po południu znów 165. Maszyny posypywały ulice mieszanką chlorku sodu i wapnia. Zarząd prosił kierowców o zachowanie ostrożności i przepuszczanie pługosolarek.

- Zasadniczo akcja jest już zakończona. Trwa kontrola wykonania odpowiedniego odśnieżenia, dlatego jeszcze na ulicach mogą pojawić się pługosolarki - powiedziała tvnwarszawa.pl po godz. 18.00 Iwona Fryczyńska, rzeczniczka ZOM.

Doszło do kilkudziesięciu zdarzeń drogowych. - Do godz. 18.00 mieliśmy 87 kolizji i trzy wypadki. Dwa zdarzenia to potrącenia pieszych. W wypadku na ul. Jagiellońskiej 82 autobus miejski zderzył z samochodem osobowym. Kierująca osobówką trafiła do szpitala - podał Andrzej Browarek z Komendy Stołecznej Policji i przekonywał, że trudne warunki nie wpłynęły znacząco na statystykę. - Taka liczba zdarzeń to "warszawska norma" - dodał.

W środę zawieje i zamiecie śnieżne

Jak informuje tvnmeteo.pl, w środę nad Polską będzie się przemieszczał w kierunku wschodnim front atmosferyczny. To właśnie za jego sprawą ma się mocno chmurzyć. Z chmur popada śnieg, ale nie będzie go więcej niż 3 cm. Lokalnie jednak opady mogą być kłopotliwe ze względu na połączenie z dochodzącymi do 60 km/h porywami wschodniego wiatru. W tych warunkach mogą powstawać zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci pokażą siedem kresek na minusie. Jak informują synoptycy, śnieg spadnie maksymalnie do 2 cm. Wiatr będzie dość silny, w porywach do 50 km/h, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa.

Mówi Iwona Fryczyńska, rzeczniczka ZOM
TVN24

Więcej o pogodzie przeczytasz na tvnmeteo.pl

Prognoza pogody na środę
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/ec/lata/b