Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Śnieg nad Warszawą, ostrzeżenie przed oblodzeniem

Warszawa

Prognoza na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/2

W niedzielę w Warszawie spadł śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed oblodzeniem. Opadów śniegu można również spodziewać się w nocy i w poniedziałek.

W wielu regionach aura będzie sprawiać utrudnienia, może nawet zrobić się groźnie. Szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy - mogą przeszkodzić im marznące opady deszczu.

Śnieg i deszcz

W Warszawie sprawdziły się prognozy - w ciągu dnia były opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Powieje na ogół umiarkowany, północny wiatr. Ciśnienie spada, po południu barometry pokażą 1014 hPa i spada.

W niedzielę aura okaże się nieprzyjemna w całym kraju – czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

Ale śnieg to nie jedyny pogodowy problem, który da się we znaki mieszkańcom stolicy. Obowiązuje także prognoza zagrożeń. W niedzielę IMGW może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed:

- oblodzeniem, którego należy się spodziewać w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W tych regionach prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

- opadami marznącymi, które mogą tego dnia wystąpić z rana w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Miejscami może pojawić się także gołoledź.

Ostrzeżenia mogą obowiązywać do poniedziałkowego poranka.

Śnieg i ślisko w poniedziałek

W nocy w stolicy będzie pochmurno, można spodziewać się również deszczu i śniegu. Synoptycy prognozują, że będzie bardzo ślisko. Temperatura minimalna 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, ze wschodu. W poniedziałek również ma być pochmurno, a także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe 1012 hPa. Główne zdjęcie ilustracyjne - Shutterstock

ran