Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Smyk zniknął za nową reklamą

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plSmyk opakowany reklamą

Jedną reklamę na Smyku zastąpiła właśnie druga, mimo że zakazano tam wielkich płacht. Tym razem to ogłoszenie biura podróży. Zdjęcie zrobił reporter tvnwarszawa.pl.

Dopiero co ratusz w rozmowie z tvnwarszawa.pl poinformował o zakazie reklam na Smyku - czytaj więcej na ten temat.

Jego wprowadzenie miała umożliwić decyzja generalnego konserwatora zabytków. - Stołeczny konserwator rozpoczyna kontrolę. Możemy kontynuować dążenia do zdjęcia płachty. Decyzja generalnego konserwatora oznacza, że nie będzie można też w przyszłości wieszać tam reklam - wyjaśniał Jarosław Jóźwiak, szef Centrum Komunikacji Społecznej ratusza, mówiąc o poprzedniej płachcie, która zasłaniała budynek.

Posłuchaj archiwalnej wypowiedzi:

Mówi Jarosław Jóźwiak, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Teraz nową płachtę gorąco komentują internauci portalach społecznościowych. A co ratusz na nową reklamę?

Bartosz Milczarczyk, rzecznik urzędu miasta, w dyskusji z naszym dziennikarzem na Twitterze zapowiedział: - Nie będzie taryfy ulgowej. Wykorzystamy wszystkie środki, które daje nam prawo.

Rygory prawa

Na innym portalu społecznościowym głos zabrał Jarosław Jóźwiak. Decyzja Generalnego Konserwatora musi się uprawomocnić, a dzieje sie to w ciągu 14 dni od jej doręczenia. Wtedy Konserwator Stołeczny będzie mógł rozpocząć kontrolę i nakazać jej zdjęcie, a w przypadku niewykonania - będzie możliwe wykonanie zastępcze przez nadzór budowlany. Bardzo bym chciał by zadziało się to szybciej, ale rygorów KPA nie mamy jak przyspieszyć - napisał Jóźwiak.

Na tym samym portalu sprawę skomentowało także biuro podróży. W odpowiedzi na pytanie jednej z internautek napisano: Baner został zamówiony i przygotowany jako element aktualnej kampanii reklamowej. Agencja zajmująca się tą kwestią posiada wszelkie niezbędne pozwolenia od Urzędu m. st. Warszawy oraz Konserwatora Zabytków. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z tymi dwie instytucjami.

CZYTAJ TEŻ: INTERNAUCI KOMENTUJĄ BRAK REKLAM NA WIZUALIZACJACH NOWEJ ROTUNDY.

//mz/b