Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

Warszawa

archiwumPociąg uderzył w ciągnik

W środę po południu doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym pomiędzy Dobczynem a Klembowem. - O godz. 14.30 pociąg Kolei Mazowieckich jadący w stronę Warszawy uderzył w przejeżdżający ciągnik - poinformował Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. Pomimo reanimacji kierowca ciągnika zmarł.

Jak poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jan Telecki do zderzenia doszło na przejeździe kolejowym kategorii D, czyli niestrzeżonym. Po godz. 16.00 Koleje Mazowieckie na swojej stronie poinformowały, że mimo podjętej reanimacji, ranny kierowca ciągnika zmarł.

Utrudnienia dla pasażerów

W związku z wypadkiem ruch na odcinku Tłuszcz-Wołomin w dwóch kierunkach odbywał się po jednym torze.

Z powodu wypadku odwołanych zostało wiele pociągow. Wiele z nich jest opóźnionych.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Bilet ważny w Intercity

Koleje Mazowieckie wprowadziły nadzwyczajne, tymczasowe (do odwołania) honorowanie ważnych biletów na pociągi "Kolei Mazowieckich - KM" w pociągach PKP Intercity na odcinku Warszawa Wschodnia - Małkinia i Małkinia - Warszawa Wschodnia.Pociągi PKP Intercity będą zatrzymywać się na stacjach rozkładowego zatrzymania (Tłuszcz, Małkinia).

W celu minimalizowania opóźnień, pociągi nie będą zatrzymywać się na pozostałych stacjach i przystankach osobowych.

Kilka godzin utrudnień

Jak informują Koleje Mazowieckie po godzinie 18.10 została przywrócona rozkładowa organizacja ruchu. Pociągi KM do późnych godzin wieczornych mogą być jednak opóźnione około 10-30 minut

Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

su/bako