Śmiertelny wypadek na torach. Utrudnienia na linii do Sochaczewa

Warszawa

Edyta / Kontakt 24Śmiertelny wypadek

W środę rano samochód osobowy wjechał w pociąg jadący z Łodzi do Warszawy. Kierowca zginął na miejscu. Na ponad dwie godziny wstrzymany był ruch pociągów. Wciąż są utrudnienia.

O godz. 9.15 ruch został wznowiony. - Po wznowieniu ruchu pociągi regionalne Kolei Mazowieckich wracają na całą trasę Warszawę – Sochaczew – Łowicz. Do ruchu wracają również pociągi dalekobieżne jadące m.in. z Poznania i z Bydgoszczy - poinformował po godz. 9.00 Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK.

Śmiertelny wypadek

Do tragicznego wypadku doszło o godzinie 7.05 na przejeździe kolejowo-drogowym z półrogatkami w Teresinie na trasie Sochaczew–Warszawa. Samochód osobowy wjechał pod pociąg z Łodzi Kaliskiej do Warszawy Wschodniej (Podstolina).

Kierowca zginął na miejscu. Pasażerom pociągu oraz obsłudze nic się nie stało.

- Szczegóły wypadku zbada specjalna komisja. Wstępnie ustalono, że sygnalizacja i rogatki zabezpieczające przejazd były sprawne - podał Dutkiewicz.

Utrudnienia dla pasażerów

W związku z wypadkiem i działaniami służb ruch pociągów był wstrzymany. Pociągi kursowały na odcinku Warszawa - Teresin - Niepokalanów wahadłowo. Pociągi dalekobieżne jadące np. z Poznania, Bydgoszczy czekały na stacjach pośrednich.

- Na odcinku Warszawa Wschodnia - Łowicz Główny - Warszawa Wschodnia wprowadzono wzajemne honorowanie ważnych biletów Kolei Mazowieckich KM w pociągach spółki PKP IC i ważnych biletów PKP IC w pociągach Kolei Mazowieckich - poinformowały KM.

Komunikacja zastępcza

Około godziny 9.00 PKP IC z placu przy stacji Sochaczew wyprawił do Warszawy 7 autobusów komunikacji zastępczej (bez zatrzymania na stacjach pośrednich). W autobusach honorowane były bilety Kolei Mazowieckich.

Wypadek na przejeździe
targeo.pl

su/b