Śmiertelny wypadek na torach. Pociąg potrącił dwóch pracowników PKP

Warszawa

Mapy TargeoPociąg śmiertelnie potrącił dwie osoby w Grodzisku Mazowieckim

Dwóch pracowników Polskich Kolei Państwowych poniosło śmierć na torach. Zostali potrąceni przez pociąg. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w piątek o 23.40 przy stacji kolejowej w Grodzisku Mazowieckim. Mężczyźni zostali potrąceni przez pociąg PKP Intercity relacji Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia. Zginęli na miejscu.

"Z niewiadomych przyczyn znaleźli się na czynnym torze"

Jak podaje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP, pracownicy Polskich Linii Kolejowych "wykonywali prace związane z demontażem urządzenia sterowania ruchem kolejowym, w związku z prowadzonym w tym miejscu szlifowaniem szyn". Prace odbywały się na zamkniętym torze, po którym nie jeździły pociągi.

W informacji przesłanej redakcji Kontaktu 24 czytamy, że z niewiadomych przyczyn mężczyźni znaleźli się na czynnym torze, gdzie doszło do tragicznego wypadku. Ma ich szukać komisja kolejowa.

Posiadali wymagane kwalifikacje

Na miejsce zdarzenia przybyły służby. Jak przekazuje Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, działania policjantów pod nadzorem prokuratury zakończyły się o godzinie 4. W wyniku wypadku ruch pociągów odbywał się po torach podmiejskich.

Jak podaje PKP, obaj pracownicy posiadali wymagane kwalifikacje i szkolenia do pracy na torach.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o tragicznym wypadku w Józefowie:

ab/pm

Śmiertelny wypadek pod WarszawąLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2