Śmiertelny wypadek na stacji Śródmieście

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek. Pociąg potrącił człowieka

Pociąg Kolei Mazowieckich potrącił człowieka. Jeden tor linii średnicowej został wyłączony z ruchu. Pociągi podmiejskie kursowały objazdami.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, nad ranem na przystanku Warszawa Śródmieście pociąg jadący z Warszawy Zachodniej do Siedlec potrącił człowieka.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z wypadkiem i zablokowaniem jednego toru linii średnicowej, pociągi podmiejskie (KM i SKM) jadące od Warszawy Zachodniej w kierunku Warszawy Wschodniej były kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

Pociągi podmiejskie jadące w przeciwnym kierunku kursowały przez Warszawę Śródmieście torem przeciwnym do zasadniczego kierunku jazdy.

Pociągi dalekobieżne w obu kierunkach kursowały bez zmian przez Warszawę Centralną.

Pociągi kursujące linią średnicową były opóźnione około 20 - 30 minut.

Nadzwyczajne honorowanie biletów

Od godziny 4:00 wprowadzono tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie ważnych biletów KM w autobusach i tramwajach ZTM Warszawa w ciągu ulic pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach).

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od godz. 8 pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem.

Według naszych internautów nadal występują nawet godzinne opóźnienia. - To nie prawda, że normalny ruch został przywrócony na trasie SKM2. O 8:45 miałam wsiąść w SKM2 na Dw. Wschodnim w stronę Lotniska i pociąg się nie pojawił, a co gorsza nie pojawiła się żadna informacja ustna czy pisemna o braku kursu. Wsiadłam dopiero 8:58 w KM- napisała internautka Pasażer2013.

Śmiertelny wypadek. Pociąg potrącił człowieka
targeo.pl

su//ec