Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Śmiertelnie potrącił 16-latkę i uciekł? Teraz grozi mu 12 lat więzienia

  TVN Warszawa

  Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plAdrian M. usłyszał zarzuty

  Adrian M. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Z ustaleń prokuratury wynika, że to on 28 grudnia kierował mercedesem i śmiertelnie potrącił 16-latkę na ul. św. Wincentego.

  W środę mężczyźnie przedstawiono zarzuty. - Nie przyznał się i odmówił złożenia wyjaśnień - poinformowała Marta Sasuła, zastępca prokuratora rejonowego z Pragi Północ.

  Prokuratura postawiła mu jednak zarzuty, na podstawie zebranych materiałów dowodowych. Grozi mu do 12 lat więzienia.

  - Adrian M. ma także zakaz opuszczania kraju. Zastosowaliśmy wobec niego również dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zabezpieczono liczne dowody i nie zachodziła konieczność izolacji podejrzanego - tłumaczy prokurator.

  Wypadek na św. Wincentego

  Na początku stycznia eksperci przeprowadzili sekcję zwłok 16-latki. Wyniki potwierdziły, że zmarła w wyniku wypadku. - Śmierć nastąpiła natychmiast, na skutek urazu wielonarządowego - przekazał wówczas prokurator Artur Oniszczuk z prokuratury rejonowej na Pradze Północ.

  Sprawcy śmiertelnego potrącenia poszukiwano od 28 grudnia. To wtedy na ul. św. Wincentego, kierowca czarnego mercedesa potrącił 16-latkę i odjechał z miejsca zdarzenia. Auto, pod którego kołami zginęła kobieta, znaleziono kilka dni później pod Wyszkowem.

  Prokuratura ustaliła, że należy ono do matki Adriana M., ale 28 grudnia to właśnie on miał z niego korzystać.

  Śmiertelne potrącenie na Targówku
  Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

  ło/sk/r