Śmiertelne potrącenie na przejściu. Prokuratura bada sprawę

Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plMotocyklista potrącił pieszego

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia w Zaborówku. W sobotę motocyklista potrącił tam śmiertelnie pieszego.

- Prokuratura w Grodzisku Mazowieckim wszczęła postępowanie. Będzie prowadzone w kierunku artykułu 177, paragraf 2 kodeksu karnego – mówi Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Mowa o spowodowaniu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do ośmiu lat więzienia. W sprawie będzie musiał się wypowiedzieć biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, konieczna będzie również sekcja zwłok.

- Po tym będzie można podjąć decyzję, czy zostaną postawione zarzuty czy nie - zaznacza Chyr.

Reanimacja pieszego

Do wypadku doszło w sobotę na drodze 580 w miejscowości Zaborówek na ulicy Stołecznej. Jak podawała policja, mężczyzna przechodził przez oznakowane przejście bez sygnalizacji świetlnej, gdy potrącił go motocyklista.

Reanimacja pieszego trwała blisko godzinę. Jak informował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl wszystko odbywało się w pobliżu przejścia dla pieszych. Na miejscu byli policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Wezwano też śmigłowiec LPR.

73-leni pieszy nie przeżył.

Motocyklista nie został zatrzymany.

Motocyklista na przejściu śmiertelnie potrącił pieszego
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

ran/r