Śmiertelne potrącenie dziecka. "Kierowca został zatrzymany"

Zatrzymano kierowcę volvo
Zatrzymano kierowcę volvo
fot: tvnwarszawa.pl film: TVN24
fot: tvnwarszawa.pl film: TVN24Zatrzymano kierowcę volvo

Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił w poniedziałek rano 2,5-letniego chłopca, został zatrzymany. Do tragedii doszło na przejściu dla pieszych w al. KEN na Ursynowie.

- W związku ze śmiertelnym potrąceniem dziecka w al. KEN obecny na miejscu prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu kierującego pojazdem volvo 70-letniego Eugeniusza M. - poinformował Mariusz Mrozek ze stołecznej policji.

Tragiczny wypadek na Ursynowie
Tragiczny wypadek na UrsynowieTVN24

"Wyrwało rączkę opiekunowi"

Do zdarzenia doszło około 9.00 na wysokości ul. Artystów. - Kierowca volvo śmiertelnie potrącił 2,5-letniego chłopca na przejściu dla pieszych. Dziecko przez ulicę przechodziło z ojcem - poinformowała po 10.00 Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji. - Wyjaśniane są okoliczności wypadku - dodała.

Jak podała, kierowca volvo był trzeźwy.

Według Mrozka, mały chłopiec znajdował się z opiekunem przy krawędzi jezdni. - Dziecko w pewnym momencie wyrwało rączkę opiekunowi, wtargnęło na jezdnię wprost pod samochód - tłumaczył.

Śmiertelny wypadek na Ursynowie
Śmiertelny wypadek na UrsynowieArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Nieudana reanimacja

Jak powiedziała wcześniej Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji, przejście dla pieszych w tym miejscu jest oznakowane, nie ma przy nim sygnalizacji świetlnej.

- Według relacji świadków jeden z kierowców zatrzymał się, żeby przepuścić chłopca z rodzicami i babcią. Kierowca volvo tego nie zrobił i wjechał z dużą prędkością na przejście dla pieszych. Nie widać nawet śladów hamowania - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Chłopca reanimował najpierw kierowca innego auta, potem pogotowie ratunkowe. Mimo prawie godzinnej reanimacji dziecka nie udało się uratować - dodał.

Tragiczny wypadek na Ursynowie
Tragiczny wypadek na Ursynowiefot. tvnwarszawa.pl film:TVN 24

Objazdy autobusów

W związku z czynnościami policji al. KEN na odcinku od ul. Herbsta do ul. Artystów w kierunku Doliny Służewieckiej była zablokowana. Policja kierowała kierowców na objazdy.

Jak poinformował po 10.00 Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 209 oraz 809 zostały skierowane na trasę objazdową wyłącznie w kierunku krańca URSYNÓW PŁD ulicami Herbsta i Jastrzębowskiego.

Ponadto, nie funkcjonowały przystanki:

- WIOLINOWA 02 - METRO URSYNÓW 04 - URSYNÓW PŁN.08

Jak poinformowała przed 14.00 stołeczna policja, ruch odbywa się już normalnie.

su/b

Pozostałe wiadomości