Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Śmiertelne potrącenie 15-latki. Sprawca uciekł, są zarzuty

Warszawa

kspPolicja zatrzymała 35-latka

Zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania śmiertelnego wypadku usłyszał 35-letni Jarosław M. Prokuratura podejrzewa, że to on był sprawcą zderzenia, w którym zginęła 15-letnia rowerzystka.

Do tragedii doszło w piątek. 15-letnią dziewczynę, która poruszała się ulicą Stanisławowską w Arynowie pod Mińskiem Mazowieckim, potrącił seat. Kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanej i odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał nastolatkę do szpitala. Pomimo starań lekarzy 15-latka zmarła z powodu licznych obrażeń.

Chwilę po wypadku policjanci ruszyli ma poszukiwania sprawcy. Kilka policyjnych załóg przeszło godzinę tropiło kierowcę i jego auto. Drogę ucieczki znaczyły między innymi ślady gumy oraz rysy pozostawione przez uszkodzoną samochodową felgę.

Był pijany

Trop doprowadził policjantów do posesji oddalonej 20-kilometrów od miejsca wypadku. Na podwórku funkcjonariusze znaleźli rozbitego seata. Ustalili też, że jego kierującym był 35-letni Jarosław M. W momencie zatrzymania mężczyzna był pijany - miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zajęli się nim policjanci z dochodzeniówki i prokuratura rejonowa w Mińsku Mazowieckim. 35-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący jazdy pod wpływem alkoholu, a drugi spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.

W trakcie śledztwa ustalono, że razem z Jarosławem M. w seacie podróżowały dwie osoby. 20-letni Artur U. oraz 22-letni Radosław W. usłyszeli już zarzuty nieudzielenia pomocy poszkodowanej 15-latce. Grożą im za to kary do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolei 35-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

W poniedziałek pisaliśmy o wyroku w spawie zabójstwa na ulicy Stalowej:

md/b/jb

Kara za zabicie Pauliny L. Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4