Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

W najbliższy weekend wielu mieszkańców Warszawy będzie odwiedzać groby. Podpowiadamy, jak dotrzeć na cmentarze, gdzie spodziewać się zmian i utrudnień oraz którędy pojadą linie cmentarne.

Śmierć studenta na WAT. "Wykładowca zawieszony"

Warszawa

TVN24Do zdarzenia doszło na WAT

Wojskowa Akademia Techniczna zawiesiła nauczyciela prowadzącego zajęcia z wychowania fizycznego, podczas których zmarł młody student – poinformowała tvnwarszawa.pl rzeczniczka uczelni.

- Wykładowca, który jest nauczycielem wychowania fizycznego, został odsunięty od prowadzania zajęć, do momentu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę – poinformowała nas rzeczniczka uczelni Ewa Jankiewicz.

Jak dodała, zawieszone zostały również zajęcia z marszobiegu, podczas których doszło do tragicznego zdarzenia.

Tragedia na uczelni

Do zdarzenia doszło 11 czerwca. Podczas programowych zajęć z wychowania fizycznego zasłabło trzech podchorążych, jeden zmarł.

Zadaniem studentów było przebiegniecie 10 kilometrów z "oporządzeniem", czyli z całym rynsztunkiem wojskowym. A przypomnijmy, tego dnia temperatury w Warszawie przekraczały 30 stopni.

- W czwartek wszczęliśmy śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego oraz nieumyślnego spowodowania śmierci – powiedziała nam w czwartek Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak dodała, sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa na Ursynowie.

Śledczy zlecili żandarmerii wojskowej przesłuchanie świadków. Zabezpieczyli też dokumentację szkoleniową oraz medyczną. Na piątek zaplanowano sekcję zwłok młodego mężczyzny.

Główne zdjęcie ilustracyjne: Archiwum TVN24

kz/ran