Śmierć 19-latka po interwencji policji. Sprawę bada prokuratura

Warszawa

tvnwarszawa.plZmarł po interwencji policji

19-latek stracił przytomność podczas interwencji policji w Legionowie. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Jak informuje prokuratura, która zajmuje się sprawą śmierci 19-latka, wizyta policji dotyczyła sprawy narkotykowej. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Policjanci przeprowadzali interwencję przy ul. Słowackiego w poniedziałek po południu. Jak poinformował nas prokurator rejonowy w Legionowie Ireneusz Ważny, podejrzewanych o posiadanie lub handel narkotykami było pięć osób.

- Podczas interwencji jedna z tych osób, 19-letni mężczyzna, stracił przytomność - powiedział prokurator. Jak dodał, policjanci wezwali karetkę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

- Prokuratura prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155) oraz niedopełnienia lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 par.1 ) - przekazał prokurator. Jak dodał, na razie jest za wcześnie, aby mówić, w jakich okolicznościach przebiegała interwencja.

Zarzuty dla podejrzanych

Prokuratura zwróciła się do zakładu medycyny sadowej o przeprowadzenie sekcji zwłok. - Czekamy na wyznaczenie terminu - powiedział prokurator.Jak przekazał prok. Ważny, jedna z pozostałych czterech osób usłyszała zarzut udzielania nieodpłatnie narkotyków osobie trzeciej. Kolejna po przesłuchaniu usłyszy zarzut posiadania i sprzedaży narkotyków. Pozostałe dwie osoby mają status świadków.

ep