Śmiejemy się z Amerykanów. A co warszawiacy wiedzą o USA?

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plCo warszawiacy wiedzą o USA?

Portal BuzzFeed sprawdził, czy jego współpracownicy znają mapę Europy. Większość z nich umiała wskazać Francję, Hiszpanię, Włochy i Wielką Brytanię. Dalej było już gorzej. Kłopot sprawiały nie tylko Bałkany czy środkowa Europa, ale też Beneluks czy Skandynawia. A jak to działa w drugą stronę?

O teście napisał niedawno portal tvn24.pl. Zeskanowane mapki z wpisami Amerykanów zrobiły błyskawiczną karierę w internecie. Sympatię wzbudzili ci, którzy na mapkach przepraszali za swoją niewiedzę lub dorysowywali dowcipne komentarze. Zdarzały się też pomyłki, które tu i ówdzie muszą wywołać radość, jak choćby Niemcy opisane jako Polska. Choć akurat my nie mamy powodów do narzekania - na tle całej Europy nasz kraj jest i tak całkiem trafnie rozpoznawany.

Ogólny obraz wyłaniający się z mapek był raczej mizerny. I, jak łatwo się domyślić, wywołał lawinę złośliwych komentarzy pod adresem "tych głupich Amerykanów". Oraz powracające pytanie "a jak my poradzilibyśmy sobie z mapą USA?".

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak zadziała to w drugą stronę. Wiedząc, że sami z poprawnym wypełnieniem mapki mielibyśmy takie same problemy, jak Amerykanie z opisaniem Europy, daliśmy szansę wykazać się innym warszawiakom. Jak wypadli? Co sprawiło im największą trudność, a jakie miejsca rozpoznali bez problemów? Oceńcie sami.

Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl
Mapka USA
tvnwarszawa.pl

r/ran