Smarzowski kręci w Warszawie swój nowy film

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plWojciech Smarzowski, reżyser

Obsypany nagrodami reżyser pracuje nad swoim nowym filmem. "7 dni"ma być przypowieścią o korupcji - kryminałem, którego akcja będzie działa się w Warszawie. – Miasto jest jednym z bohaterów tego filmu - zapewniają twórcy. Z kamera Tvnwarszawa.pl podglądaliśmy pracę filmowców w chińskim barze przy Marszałkowskiej.

- Historia jest warszawska. Szybkie samochody, 7 kolegów, 7 dni, 7 grzechów. Na pierwszym planie przyjaźń, lojalność, zdrada. Może trochę pychy. Jak to w życiu – mówi Bartłomiej Topa, który zagra główną rolę.

Uczciwy portret Warszawy

Film ma być również portretem Warszawy. Nie zobaczymy tu jednak bajkowego miasta przyszłości. Kamera będzie zaglądać do domów publicznych, czy brudnych bud z chińskim jedzeniem.

- Myślę, że Warszawę portretujemy w uczciwy sposób. Prawda jest taka, że jeżeli mamy dziury w ulicy, to nie przestawiamy kamery i nie maluje trawy na zielono. Akcja kryminalna dzieje się wokół mostu Poniatowskiego – mówi Wojciech Smarzowski.

Arkadiusz Jakubik, aktor
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Arkadiusz Jakubik
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Pies na baby z baczkami

- Ja nie gustuje w opowieściach, które dzieją się na Krakowskim Przedmieściu, czy na Nowym Świecie, które lukrują Warszawę, które pokazują to miasto jako bajkowe. Warszawa jest jaka jest. Z przepiekanymi ulicami, z przepięknymi miejscami, ale też z miejscami, których trzeba się wstydzić – Arkadiusz Jakubik, który zagra policjanta z drogówki Petryckiego.

- On jest psem na baby. Szuka szczęścia we wszystkich agencjach towarzyskich. Będąc policjantem drogówki, ma trochę wejść "na lewo i prawo". Gdy i to mu nie wystarcza, są jeszcze tirówki. Stąd ta jego solarka, baczki i fryzura – mówi Jakubik.

Premiera w 2013 r.

"7 dni" współtworzą ze Smarzowskim ludzie, z którymi robił już "Różę". Reżyser zaprosił do współpracy Piotra Sobocińskiego Jr., który jest autorem zdjęć. Muzykę skomponuje Mikołaj Trzaska.

Aktorzy też będą znani z poprzednich filmów. W roli głównej zagra Bartłomiej Topa, na planie pojawią się Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Agata Kulesza, Julia Kijowska i Marian Dziędziel. Premiera na wiosnę 2013 roku.

Bartłomiej Topa, aktor
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

band