Służewiec dwa miesiące bez tramwajów. Do "Mordoru" tylko autobusem

Warszawa

ZTMWyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Wołoskiej

Przez cały lipiec i sierpień wyłączony będzie ruch tramwajowy na Wołoskiej, Woronicza oraz Marynarskiej. Utrudnienia czekają także na mieszkańców Bemowa, po wyłączeniu linii na Powstańców Śląskich, pomiędzy Radiową a pętlą Nowe Bemowo. Tam zmiany potrwają do 18 lipca.

Przez cały lipiec i sierpień wyłączony będzie ruch tramwajowy na Wołoskiej, Woronicza oraz Marynarskiej. Utrudnienia czekają także na mieszkańców Bemowa, po wyłączeniu linii na Powstańców Śląskich, pomiędzy Radiową a pętlą Nowe Bemowo. Tam zmiany potrwają do 18 lipca.Zmiany na Służewcu mają związek z budową drugiej jezdni ul. Wołoskiej. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy od Woronicza, poprzez Wołoską do Marynarskiej. Tramwaje wrócą tam dopiero 1 września. Na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 17 i 18. Linia 17 z Wołoskiej będzie skręcała w prawo w ul. Woronicza i dojedzie do zajezdni tramwajowej.

Wakacyjny rozkład w komunikacji. Mniej tramwajów, zawieszone autobusy

Linia 18 będzie dojeżdżała tylko do pętli Metro Wilanowska.

Specjalne linie do "Mordoru"

Aby umożliwić pracownikom zagłębia biurowego na Służewcu dojazd do pracy, ZTM uruchomi zastepcze linie autobusowe Z-1 oraz Z-2.Linia Z-1 będzie kursowała na trasie: Malczewskiego, Puławska, Woronicza, Samochodowa, Domaniewska, Postępu, Cybernetyki, Wynalazek, Wynalazek. W godzinach szczytu autobusy będą kursowały co 5 minut. W święto i poza szczytem co 15 minut. Linia Z-2 z kolei będzie kursowała co 5 minut wyłącznie w godzinach porannego szczytu na trasie: Metro Wilanowska, al. Wilanowska, Marynarska, PKP Służewiec.

Częściej autobusy 218

W godzinach szczytu linia 218 kursować będzie co 5 minut, a nie tak jak dotychczas co 10. Poza szczytem i w święta autobusy będą jeździły co kwadrans. "Dzięki temu rozkład jazdy tej linii zostanie skoordynowany z rozkładem Z-1. Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów będzie to, że zamiast krótkich autobusów będą przegubowe" - zapewnia ZTM. Linie 136 i 138 będą kursowały trasą objazdową: Woronicza, Racjonalizacji, Konstruktorska.

Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Powstańców Śląskich

Zmiany na Bemowie

Ponadto od 29 czerwca do 18 lipca wyłączony będzie ruch tramwajowy na ul. Powstańców Śląskich, pomiędzy Radiową a pętlą Nowe Bemowo. Tramwaje linii 6, 11, 23, 24 i 28 będą kierowane na trasy objazdowe. Na ulice wyjedzie również zastępcza linia autobusowa.Linia 6 będzie kursowała na trasie wydłużonej. Nie będzie kończyła na pętli Metro Młociny tylko ulicami: Nocznickiego, Wólczyńską i Powstańców Śląskich będzie dojeżdżała do pętli Nowe Bemowo. Linia 11 będzie miała skróconą trasę. Z Marymontu przez centrum będzie dojeżdżała tylko do przystanku Radiowa. Tam będzie zmieniała numer i dalej już jako linia 23 będzie dojeżdżała swoją trasą do pętli Czynszowa. Takie rozwiązanie będzie stosowane również w kierunku przeciwnym, czyli linia 23 po dojeździe do przystanku Radiowa zmieni numer na 11 i ruszy w kierunku ronda ONZ i dalej do Metra Marymont. Linia 24 zamiast do pętli Nowe Bemowo, będzie skręcała z ul. Radiowej w lewo i będzie dojeżdżała ul. Powstańców Śląskich i Górczewską do pętli Os. Górczewska. Linia 28 zostanie skrócona. Z Dworca Wschodniego będzie dojeżdżała tylko do pętli Piaski.

Tak wyglądał pierwszy etap prac podczas poszerzania ulicy Wołoskiej:

ło/b

Prace przy poszerzaniu Wołoskiej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl