Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Służby podsumowują: spokojna noc w Warszawie

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plInterwnecja straży pożarnej podczas sylwestra

Warszawska policja i straż pożarna podsumowują sylwestrową noc. Zabawa na placu Bankowym - jak i w całym mieście - przebiegała bez większych zakłóceń i poważniejszych incydentów.

- Jak na tak dużą liczbę bawiących się na placu Bankowym, było spokojnie - ocenia Jarosław Florczak z warszawskiej policji. - Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności policjanta, wystawiliśmy jeden mandat za zaśmiecanie - tłumaczy Florczak.

Jak dodaje policjant, 25 osób zostało pouczonych, a 70 wylegitymowanych.

- Do północy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców, w nowym roku było to czterech prowadzących - kończy Flroczak, pytany o sytuacje na drogach. I zaznacza, że na statystykę wypadków trzeba jeszcze poczekać.

W trakcie sylwestrowej nocy informowaliśmy o strzelaninie do jakiej doszło na Saskiej Kępie. Policjanci zatrzymali tam 62-letniego mężczyznę. Strzelał z pistoletu gazowego, przerobionego na ostrą amunicję. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

50 pożarów, 17 fałszywych zawiadomień

Dużo pracy mieli strażacy. Na szczęście - jak zaznaczają - były to drobne interwencje. - Zanotowaliśmy 89 wydarzeń. 50 pożarów, 22 zagrożenia miejscowe oraz 17 fałszywych zawiadomień - mówi Łukasz Płaskociński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Podkreśla, że nie były to poważne zdarzenia, a większość pożarów została spowodowana petardami i racami. - Dodatkowo dwie osoby w Ursusie niegroźnie podtruły się tlenkiem węgla - dodaje Płaskociński.

W ocenie strażaka noc z 2018 na 2019 rok nie wyróżnia się na tle wcześniejszych sylwestrów. Przyznał on jednak, że w porównaniu ze "zwykłymi" nocami wyjazdów było więcej.

Tuż przed rozpoczęciem sylwestrowej zabawy informowaliśmy o ewakuacji Złotych Tarasów. Dwa tysiące osób musiało opuścić budynek. Nikomu nic się nie stało.

- Prawdopodobnie jakaś roleta mechaniczna została uszkodzona. Sklep był już zamknięty, ale powstało zadymienie. Ochrona dobrze zadziałała i ewakuowała osoby, które były na poziomach zagrożonych - powiedział w rozmowie z PAP Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej straży pożarnej.

Niespokojna noc w kraju

Statystyki sylwestrowej nocy w Polsce nie są już tak optymistyczne. Jak powiedział we wtorek rano w TVN24 starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej: - Niestety, tegoroczny sylwester był wyjątkowo tragiczny-.

Do godziny 6 rano przez całą noc sylwestrową straż pożarna interweniowała 1664 razy, z czego 828 interwencji dotyczyło pożarów, w których zginęły cztery osoby.

- Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Znacznie większa liczba interwencji, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień - zakończył Frątczak.

- Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Znacznie większa liczba interwencji, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień" - skomentował. (http://www.tvn24.pl)- Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Znacznie większa liczba interwencji, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień" - skomentował. (http://www.tvn24.pl)- Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Znacznie większa liczba interwencji, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień" - skomentował. (http://www.tvn24.pl)

"Wyjątkowo tragiczna, niespokojna" (http://www.tvn24.pl)

Tak bawiliśmy się na placu Bankowym:

ml/r

Po północy tłum nadal bawił się na placu Bankowymtvn
wideo 2/13