Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Służby patrolują brzeg w Wawrze

Warszawa

TVN24W Wawrze jest pięć punktów zagrożonych powodzią

Ulica Rychnowska jest jednym z pięciu miejsc zagrożonych wysoką wodą w Wawrze. Służby twierdzą jednak, że sytuacja na rzece się poprawia.

- Mamy pięć punktów, w których stale monitorujemy sytuację, te zadania wykonuje straż miejska. Oprócz tego na całej długości patrolujemy Wisłę siłami policji, bardzo nas wspiera też straż pożarna, która wykonała swoje zadania przy ul. Rychnowskiej i wystawia posterunki obserwacyjne w zagrożonych miejscach - powiedział na antenie Mariusz Balbierz z delegatury biura zarządzania kryzysowego w dzielnicy Wawer.

Jak już pisaliśmy, w środę strażacy zabezpieczali brzeg w Wawrze, bo woda wdarła się między innymi na ulicę Rychnowską. W ten rejon zadysponowano 4 tysiące worków i 40 ton piasku.

"Będziemy obserwować"

Służby zapewniają, że są w pogotowiu. - Będziemy Wisłę obserwować tak długo, jak utrzyma się stan alarmowy, wydaje się, że zagrożenie maleje - powiedział Balbierz.

Woda w stolicy już opada. Jak poinformował po godzinie 14 minister Rafał Trzaskowski, fala wezbraniowa minęła Warszawę. Jej kulminacja wystąpiła w środę w godzinach wczesnorannych i wyniosła 698 cm. O godzinie 15 poziom wody w Wiśle wynosił 691 cm.

kś/ran