"Słonecznym" do Gdańska i Ustki. Bilety już w sprzedaży

Warszawa

Koleje MazowieckieWkrótce wróci "Słoneczny"

20 czerwca na szlak Warszawa Zachodnia - Ustka wyruszy popularny pociąg "Słoneczny". Jak podają Koleje Mazowieckie, już można kupować bilety.

- "Słoneczny" od 2005 roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów. Tylko w ubiegłym roku wybrało go ponad 122 tysiące osób, co było rekordowym wynikiem w jego historii. Mamy nadzieję, że zbliżający się sezon wakacyjny zakończymy równie imponująco - mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Trzy godziny do Gdańska

Pierwszy kurs zaplanowano na 20 czerwca, a ostatni na 1 września. Pociąg wyruszy ze stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 6.15. Do Gdańska ma dotrzeć o 9.44 i pojedzie w dalszą podróż do Ustki. Tam dojedzie o godz. 12.08.

Podróż do Gdańska (ze stacji Warszawa Wschodnia) ma potrwać trzy godziny i 12 minut, a do Ustki - pięć godzin i 36 minut. Powrotny pociąg wyjedzie z Ustki o godz. 14.24, a z Gdańska Głównego godz. 16.48. Na stację Warszawa Centralna rozkładowo dojedzie o 20:05.

Jak podają KM, pociąg będzie jeździć codziennie, w podróż za darmo będzie można zabrać czworonoga i rower. Ma być zestawiony z klimatyzowanych wagonów piętrowych. Na pokładzie będzie dostępny catering. Inny rozkład będzie obowiązywał tylko 1 września ze względu na wrześniową korektę rozkładu jazdy.

Bilety w promocyjnej cenie

Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska od 1 czerwca, aż do wyczerpania puli 500 sztuk.

Regularne ceny są wyższe. Na trasie Warszawa Zachodnia - Ustka zapłacimy 60 zł, (studenci 29,40 zł). A do Trójmiasta normalny kosztuje - 45 zł, a studencki 22,05 zł.

"Jak w ubiegłym roku podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze "Słonecznym" (...) otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki" – podają Koleje Mazowieckie.

Czytaj też: Zniknęło popularne połączenie, ludzie nie mieścili się w pociągach

Pasażerowie nie zmieścili się w pociągu o 7:18 Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

ran/b