Najnowsze

"Słoneczny" wraca na tory

Najnowsze

KMKoleje Mazowieckie

Od początku wakacji na tory powróci pociąg Kolei Mazowieckich "Słoneczny", którym w weekendy będzie można pojechać z Warszawy do Ustki - poinformował prezes Kolei Mazowieckich Robert Stępień. Będzie kursował do końca sierpnia. - Pod koniec czerwca, wraz z rozpoczęciem wakacji, na tory powróci pociąg "Słoneczny". Będzie kursował na trasie Warszawa-Zachodnia - Ustka. Pociąg będzie kursował na tej trasie w weekendy - powiedział PAP Stępień. Szef Kolei Mazowieckich dodał, że pociąg ten będzie wyjeżdżał z Warszawy rano i wracał do stolicy wieczorem.

111 tysięcy pasażerów

W ubiegłym roku "Słoneczny" przewiózł ponad 111 tysięcy pasażerów. - Spodziewam się, że w tym roku przewieziemy podobną liczbę pasażerów jak w roku ubiegłym. Frekwencja będzie zależała głównie od pogody i od tego jak popularne wśród Polaków w tym roku będzie podróżowanie w wakacje nad morze - powiedział Stępień.

Zakupy kolejowe

Koleje Mazowieckie zapowiedziały również, że na tory wyjadą pociągi nowej generacji typu Flirt. pierwsze pojazdy, zakupione dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego, wyjadą na tory w 2019 roku. CZYTAJ WIĘCEJ.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O UNIJNYM DOFINANSOWANIU DLA KOLEJARZY I DROGOWCÓW:

[object Object]
Wiceminister o wsparciu unijnym dla SKM TVN24
wideo 2/4

PAP/ran/r

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości