"Słoneczny" ruszy nad morze. Ma być szybciej niż rok temu

Warszawa

Koleje MazowieckieSłoneczny pojedzie jeszcze w czerwcu

W ostatni weekend czerwca, już po raz 10., na szlak wyruszy pociąg "Słoneczny". W tym roku wakacyjne połączenie Kolei Mazowieckich dowiezie podróżnych z Warszawy do Trójmiasta w niespełna 5 i pół godziny. Bilet kosztować będzie 45 złotych.

Jubileuszowa edycja wakacyjnego połączenia stratuje 28 czerwca. Pierwszy "Słoneczny" odjedzie o godz. 5.50 z Warszawy Zachodniej. Do Gdyni Głównej dotrze o 11.17. To prawie o półtorej godziny szybciej niż rok temu.

Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18.09 i dowiezie ich do Warszawy na 23.31. Pociąg będzie kursować codziennie, łącznie z weekendami, aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Jak informują kolejarze, połączenie będzie nie tylko szybsze, ale i tańsze o 10 procent. Za bilet normalny zapłacimy 45 złotych.

Bilety można kupić w kasach, biletomatach i przez telefon komórkowy. Ponadto po raz pierwszy w wybranych kasach KM można płacić kartą płatniczą.

Pies i rower jadą za darmo

Pociągiem można nieodpłatnie przewieźć psa oraz rower. Jak zapowiadają kolejarz "Słoneczny" będzie kursował zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Pojazd przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. KM przygotowały dodatkową niespodziankę. 1000 biletów za 25 złotych można będzie kupić od 23 czerwca na Dworcach Warszawa Wschodnia i Gdańska oraz Warszawa Śródmieście. - Jest to cena biletu sprzed 10 lat – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

Razem z biletem podróżni otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek na terenie Trójmiasta.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągu "Słoneczny" dostępne są na stronie internetowej KM oraz pod numerem (022) 364 44 44.

wp/ran