"Słoneczny" prawie jak pendolino. Z klimatyzacją i cateringiem

Warszawa

Koleje Mazowieckie "Słoneczny" wraca na tory

W ostatnią niedzielę czerwca na tory ponownie wyjedzie "Słoneczny". W tym roku trasa wakacyjnego pociągu Kolei Mazowieckich zostanie wydłużona. Będzie nim można dojechać nie tylko do Trójmiasta, ale też do Ustki.

Podróżni, którzy zdecydują się na podróż "Słonecznym" dojadą do Trójmiasta w 3,5 godz. To tylko ok. pół godziny dłużej niż pociągi pendolino, który trasę z Warszawy Centralnej do Gdańska Głównego pokonuje w 2 godz. 54 minuty.

Atutem "Słonecznego" mają być także nowoczesne, klimatyzowane wagony piętrowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdzie się w nich także miejsce na przewijanie niemowląt. Ci, którzy zgłodnieją w czasie podroży, będą mogli skorzystać z cateringu.

Jak informują Koleje Mazowieckie, w pociągu będzie można bezpłatnie przewieźć także rower i zwierzęta.

Tańszy niż pendolino

A co z ceną biletów? Porównanie z pendolino wypada na korzyść pociągu KM. Cena biletu z Warszawy do Gdyni, bez zniżek, wynosić będzie 45 złotych. Podróżni skorzystać będą mogli z ulg. I tak np. studenci za bilet do Trójmiasta zapłacą ok. 22 zł. Cena normalnego biletu do Ustki to 60 zł.

Koleje Mazowieckie zapraszają także do skorzystania ze specjalnej promocji - pierwszych 1000 biletów będzie dostępnych w specjalnej cenie 35 zł – obowiązywać będą na trasie Warszawa-Ustka.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 30 maja. Będzie je można kupić zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy.

Pierwszy kurs 28 czerwca

"Słoneczny" wyjedzie na tory po raz pierwszy w niedzielę, 28 czerwca. Z Warszawy Zachodniej ruszy o godz. 6.56. Do Gdyni Głównej dotrze o 10.58. Następnie pojedzie aż do Ustki (12.51). Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 15.02. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 17.10 i dowiezie ich do Warszawy na 21.19.

Pociąg będzie kursować codziennie, aż do końca wakacji, czyli do 30 sierpnia.

- Cieszę się, że popularność pociągu "Słoneczny" wśród podróżnych nie słabnie. Z myślą o ulepszeniu oferty postanowiliśmy wydłużyć jego trasę do Ustki. Dzięki temu podróżni będą mogli pojechać także do Wejherowa, Lęborka i Słupska. Życzę wszystkim, którzy wybierają się w wakacje nad morze, by przyjemne wrażenia z podróży pociągiem KM zostały w pamięci co najmniej do następnych wakacji. – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Pociąg jest popularny, ale znany był ze złych warunków podróży. Zobacz reportaż programu "Czarno na Białym" z 2012 roku:

Pociąg do morza
TVN24

jk/lulu