Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Słoiki z Wilanowa" wspierają chorego Leosia

Warszawa

TVN24Słoiki z Wilanowa wspierają Leona

Koszulka Roberta Lewandowskiego, piłka od Marcina Gortata, książki, płyty i przede wszystkim słoiki z przetworami. To wszystko można kupić na kiermaszu organizowanym przez "Słoiki z Wilanowa". Pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację trzyletniego Leosia Lewandowskiego.

"Słoiki z Wilanowa" to akcja charytatywna organizowana przez rodziców skupionych wokół przedszkola nr 420, ale nie tylko. Jak podkreślała w programie "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 dyrektor placówki, chętnie angażuje się w nią cała wilanowska społeczność.

Kiermasz przy Ledóchowskiej

Akcja ma na celu wsparcie trzyletniego Leona, któremu lekarze usunęli niemal całe jelito cienkie. Chłopiec nie przyjmuje doustnie żadnych płynów i pokarmów. Oprócz tego, ma też wady mózgu i serca.

Leon, bohater akcji
Słoiki z Wilanowa

- Potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji, zajęć pedagogicznych i specjalistycznego sprzętu. To są wszystko bardzo kosztowne rzeczy - przyznała Anna Lewandowska, mama Leona.

Aby pomóc chłopcu i jego rodzicom wystarczy przyjść na wielki kiermasz organizowany w niedzielę, w przedszkolu przy ul. Ledóchowskiej 8 (od godz. 11.00 do 18.00). Znajdziemy tam m.in. przetwory domowej roboty, książki, gry planszowe i płyty. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na rehabilitację chłopca.

Sportowcy i politycy

"Słoiki z Wilanowa" w tym roku mają już swoją trzecią odsłonę. - Nasze "słoiki" to tylko symbol, od którego wszystko się zaczęło - wspominała Jolanta Kuźmińska, dyrektor przedszkola.

Dwa lata temu Rada Rodziców postanowiła sprzedawać przetwory, aby wesprzeć jednego ze swoich podopiecznych. Skromny kiermasz przekształcił się w wydarzeniem z dużym rozmachem, w który chętnie angażują się "znani i lubiani" ze świata sportu, kultury czy polityki. W tym roku prezenty dla chłopca przekazali m.in. Robert Lewandowski, Michał Pazdan czy Dariusz Michalczewski. Akcję wspiera też m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką czy poseł Marcin Święcicki.

Co można kupić na kiermaszu?
TVN24

kw/r