Ślisko na drogach i chodnikach. "Ostrzeżenie 1. stopnia"

Warszawa

TVN24Uwaga na trudne warunki na drogach

W nocy w Warszawie zaczął padać marznący śnieg. Chodniki w piątek rano były oblodzone. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

- Pada śnieg, który marznie. Na chodnikach jest ślisko. Na razie nie ma dużego ruchu, ale kierowcy powinni dziś uważać. Co prawda służby starają się odśnieżać na bieżąco, ale warto wyjść z domu kilka minut wcześniej - powiedział po godz. 6.30 reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

O utrudnieniach ostrzegał TVN Meteo Active, a także IMGW. Dla Warszawy i okolic wydano ostrzeżenie 1 stopnia o marznącym śniegu.

Na ulice wyjechały już posypywarki. Jak podawał Zarząd Oczyszczania Miasta łącznie 164 pojazdy zabezpieczały jezdnie przed śliskością. Ich działania rozpoczęły się tuż po godzinie 3. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podawała, że wszystkie drogi będące w jej zarządzie były przejezdne. Nad ich utrzymaniem w całej Polsce pracowało 496 pojazdów.

O marznącym śniegu ostrzegało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Według portalu tvnmeteo.pl, w piątek w stolicy należy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura wyniesie maksymalnie 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 30-50 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 1019 hPa i będzie rosło.

Więcej o pogodzie na tvnmeteo.pl

Uwaga na trudne warunki na drogach
TVN24

md/b