Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Śledztwo w Olsztynie, amfetamina w Warszawie, fabryka pod Radomiem

Najnowsze

Zlikwidowano laboratoriumCBŚP
wideo 2/2

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało laboratorium amfetaminy z ośmioma liniami produkcyjnymi. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani podczas sprzedaży 1,5 kg narkotyku. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Sprawą zajmowali się miesiącami policjanci z Olsztyna. "Pierwsze czynności realizacyjne funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili w Warszawie zatrzymując dwóch mężczyzn. Podejrzani wpadli w trakcie transakcji sprzedaży blisko 1,5 kg amfetaminy. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania zabezpieczono m.in. telefony komórkowe, elektroniczne urządzenia zagłuszające, fałszywe dokumenty tożsamości, pieniądze w łącznej kwocie blisko 80 tysięcy złotych, kokainę oraz płynną amfetaminę" – informuje Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Na tym nie koniec. Funkcjonariusze chcieli znaleźć i zlikwidować linie produkujące substancję psychotropową. Trop prowadził na teren województwa mazowieckiego.

Okazało się, że w pomieszczeniu gospodarczym, w jednej z niewielkich miejscowości w pobliżu Radomia, funkcjonowało laboratorium amfetaminy złożone z ośmiu linii produkcyjnych. Tam policjanci zabezpieczyli też blisko 200 litrów różnego rodzaju substancji chemicznych, które obecnie poddawane są badane.

Areszt na trzy miesiące

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Sądu Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga. W akcji brali udział również funkcjonariusze z komendy głównej oraz z Laboratorium Kryminalistycznego stołecznej i wojewódzkiej.

ran/r